Muhabbet kuşuma nasıl ballı kraker yapabilirim?

Muhabbet kuşuma ballı kraker vermeli miyim?

Muhabbet kuşlarınıza ballı kraker yapmayın ya da satın almayın. Piyasada ballı kraker adı altında satılan krakerlerin çoğunda bal yerine şeker glikozu bulunmaktadır. Bu madde muhabbet kuşları için zararlı olduğundan kraker yerine dal darı öneriyoruz.

14 Yorum bulunuyor

  • Ballı kraker verilmemesi gerektiğini bilmiyordum. Yazıyı okuduktan sonra krakeri kafesten çıkardım. Teşekkürler.

  • Vitakraft olunca oluyorda, yerli oluncamı olmuyor.Ben senelerdir veriyorum.Faydasından başka bir şey görmedim.Yeter ki Bakanlık onaylı iyi bir
    marka olsun.Üzerinde adres telefon yazsın.Sadece kraker yazılı diye o krakeri almayın.

  • Sanki bal dediği gerçek bal.Bizim evimize aldığımız ballar bile glikozlu.Kim gerçek balı bulmuşda kuş yemine kullanacak.

  • Kuslarin beslenmesi bolumunde balli krakerin kuslarin vazgecilmezi oldugu yazilmis,hangisini uygulayalim,sasirdim kaldim arkadas.

  • Kuşlarınızı sağlıklı bir şekilde beslemek istiyorsanız ballı kraker diye satılan ürünleri kuşlarınıza yedirmeyin.Mantık olarak 2-3 tl ye zaten ballı kraker satılmaz.İçeriğinde gerçek bal yok,glikoz vs yapıştırıcı madde kullanılıyor ve son derece zararlı.
    Ballı kraker vazgeçilmez değil!Bunun yerine elma-kivi-muz-mandalina vs meyve verin arada,kaliteli yemlerden kullanın(ak darı-sarı darı-kırmızı darı zaten çoğu yemde var,bunun yanında aspur,nijer tohumu)haftada bir de yumurta maması hazırlayıp verin.Kuşlarınız canavar gibi olacaktır.

  • benim kusum 78tanw 3yildir bakiyorum ama balli.krakeri satin almayip ben yapiyorum yapimi birtane hakki bal ve cubugu balla koyip yayiyorum ve sonra (istege bagli) meyve koyuyorum balli cubugun uztune yem koyuyorum dondurucuda1saat duruyor ve balli yem hazir:-):-)

Yorum yazmak ister misiniz?