5 Yorum bulunuyor

  • İyi günler yeni aldıgım muhabbet kuşlarımın birisi erkek birisi ise dişi ama tam emin olamadım bir kuşumun ceresi acık kahverengi tarzında diğerininki ise pembe ceresi kahverengiye benziyen kafesten kacmaya felan calısıo hareketli bi kuş pembe olan ise biraz daha sakin diğerine göre acaba bunlar erkekli kızlımı yoksa dolandırldımmı ?

    • İyi günler genellikle burum kısmı mavi olanlar erkek, pembe olanlar dişi oluor. Ama kuşunuz 2 yaşından küçükse kesinlik verilemez…

  • Merhaba yaklaşık 2-2buçuk yaşında erkek muhabbet kuşum var. En son dışarı evin içine birakali 1 yıl oldu o zaman da duvara çarptı ve kanadı yaralandı veterinere götürdüm ilaçlarını sürdüm ondan sonra bidaha dışarı birakamadim su an aramız gayet iyi az çok konusuyo otuyo oynuyo kendi kendine mutlu yani şubat tatilinde 15 günlük şehir dışına çıkmam gerekiyor. Muhabbet kuşu olan komşumuz var onunda kuşu erkek eve döndüğümde alsam kuşu geri bişey olurmu diye korkuyorum.olmadı su an bir dişi alsam 2 ayda alisirlar birbirlerine şehir dışına çıktığımda yanlız kalmazlar bol bol yem suda koyarım oylede dusundum. Yada evin karşısındaki kuscuya mi versem diye düşündüm 15 günde bişey olurmu diye orda kuşlara alışır eve geldiğimde onu da aldığımda bu sefer ordan ayrıldığı için üzülüp ölürmü diye düşünüyorum .

Yorum yazmak ister misiniz?