Muhabbet kuşu yavrum bugün yumurtadan çıkmaya çalıştı ama çıkamadı. Ne yapmalıyım?

Muhabbet kuşu yavrum bugün yumurtadan çıkmaya çalıştı ama çıkamadı. Bende ölür diye küçücük bir delik açtım ama yumurtadan biraz kan çıktı. Sesi geliyor ama korktum. Bir şey olmuş mudur yada çıkarken kan çıkar mı?

Yavru zamanı gelince kendisi yumurtadan çıkmaya çalışır. Anne kuş da bu işlem sırasında yavrusuna yardımcı olur. Bu gibi durumlarda yumurtaya müdahale etmemeniz gerekir.

9 Yorum bulunuyor

  • Bazen kan geldiği halde yavru yaşıyor. Göbeği delik kalabiliyor. Ama yaşıyor. Yumurtayı ortadan değil de tepeden açmak gerekiyor. Gerçekten müdahale etmezseniz bazen anne açamıyor ve yavru sıkışıp ölüyor. Eğer yavru yüksek sesle bağırdığı halde anne yumurtayı açmıyorsa müdahale etmekte fayda var. Ama az önce başıma geldi. Yine yumurtadan kan geldi ve bebek henüz çıkmaya hazır değilmiş gibi geldi bana inşallah yaşar.

  • slm benim muhabbet kusum yumurtladı ve yumurtadan bugün yavru sesi gelmeye basladı yavru yumurtadan ne zaman cıkar

  • kuşum bugün yumurtası sallanıyordu flaşla baktım hava odacaındaydı herhalde çıkacaktı ellemedim yarın ise yumurtaya baktım flaşla yavru kıpırdamıyordu sonra cımbızla açtım yavru kuş yaşamıyordu öldü ne yapmam lazım öteki yumurtalar için lütfen bana yardım edin vicdan azabı duyuyorum lütfen acil cevap

  • Arkadaşlar benim bir tane kuşum var çiftleşmeden 3 tane yumurta çıkardı içinden kuş çıkarmı lütfen yardım edin

  • kusum bes tane yumurtladi ve bir kac hafta gecdikten sonra bir tanesinde bikac kucuk catlak var ve annesi birsey yapmiyor…İcindeki yavru gozukuyor ne yapmaliyim??!!

  • Mrb. Kusum uc gun once yumurtladi ama yumurta tepedn catlamis dogururkn dustu . Ama zari zarar gormemisti dun isikla baktmda hava kabarcigi buyumustu bugn ise baktigimda iki tane kan damari gbi bisey gordum acaba yavru olusmayami basladi

Yorum yazmak ister misiniz?