Muhabbet kuşu için meyveler

Meyveler, muhabbet kuşlarının temel besin kaynakları arasında yer alır. Mubişinize meyve vermeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu, meyvelerin taze olmasıdır. Aldığımız taze meyveleri muhabbet kuşunuza vermeden önce iyice yıkamalısınız. Aksi takdirde güzelce yıkanmayan meyvelerin üzerinde kalan ilaç kalıntıları zehirlenmelerine neden olabilir.

Yavru muhabbet kuşları meyveleri tanımadıkları için sizin mubişlerinize meyveleri sevdirmeniz gerekir. Bu işe tatlı elma ve armutla başlayabilirsiniz.

muhabbet kuşu meyve

Muhabbet kuşumuza hangi meyveleri vermeliyiz?

Elma, armut, üzüm, portakal, mandalina, çilek, kiraz, böğürtlen, dut, ahududu, şeftali, kayısı, muz, kavun, ananas, kivi, erik, mango.

Muhabbet kuşumuza hangi meyveleri vermemeliyiz?

Hurma ve incir, çok fazla meyve şekeri içerdiği için fazla tüketmeleri şişmanlamalarına neden olabilir. Ayrıca avokado çok yağlı ve toksitli olduğu için, taze hurma, greyfurt, limon çok fazla sitrik asit içerdiği ve ekşi olduğu için muhabbet kuşlarınıza verilmemelidir.

Merak ettiğiniz tüm konulara beslenme kategorisinden ulaşabilirsiniz.

9 Yorum bulunuyor

  • Selamunaleyküm sayın admin. Bir erkek Bir dişi 2 kuşum var. erkek cok iktidarsız 4 kere eş değiştirdim erkeği kızıştırmak için ne yapayım . Kuş mamasını veriyorum ama yemiyorlar birde 14 gün içinde dişiye kuy yapmazsa değiştireyimmi?

  • Ha birde kardeşim . muhabbet kuşum (dişi olan) açık mavi olduğundan ceresi koyu pembe gibi bişey bu nun cinsiyeti nedir

  • Kardeş Neyi Deneyecektin.?
    O Bir Canlı Seni Denemek Amaçlı Sobaya Atsalar Nolur Kardeş Bakamayacaksanız Almayın Onlarında Canı Var.

  • Neyi deneyecektin ya kuşa yazık sana da yazıklar olsun kuşa eziyet etmişsin bakmıyacaksan dışarı sal daha iyi dolabın buzluğuna koymak nasıl bir kötülüktür ?

    • inanmıyorm size ya nasıl bi insansınız onun da canı var yazık günah hayvana onun vebalini nasıl aldınız.yazık hayvana ya.

  • benim 2 aylık bir tane dişi kuşum var aldığımda ötüyodu uçuyodu falan son günlerde kanatlarını havada tutmuyo tüyleri kabarık sizce eşi olmadığı için olurmu

Yorum yazmak ister misiniz?